Четвъртък, 25 Април 2024, 18:04

7 медала спечелиха 4-мата състезатели от "Таек Кион" Ботевград на европейското в Беларус

14 Април 2014, 09:23
(0) (0)
Прочетена: 2174 15

Българският национален отбор по таекундо-до ITF приключи участието си на европейското първенство в Минск с впечатляващите 54 медала. От тях 16 са златни,15 сребърни 23 бронзови отличия. Както и се очакващите нашите национали станаха втори в комплексното класиране по медали след Русия.

Четиримата състезатели от ботевградския клуб „Таек Кион” спечелиха общо 7 медала, от които 4 медала ще донесат децата. Както вече  писахме Габриел Витков спечели сребърен медал на спаринг за деца до 40 кг., Евгения Иванова - бронзов медал също на спаринг за деца до 40 кг.  в първия ден на първенството. Останалите състезатели също се представиха блестящо. Николай Петков заслужено взе три медала - сребърен медал на индивидуален спаринг тежка категория за юноши-  плюс 70 кг, сребърен медал от отборно представяне на спаринг и брознов медал за изпълнение на специална техника „чупене на височина”. Слави Василев спечели два бронзови медала в състезанията за самоотбрана и отборен спаринг. Нашите спортисти ще се завърнат в сряда от Беларус.

Първенството на стария континент в Беларус бе 29-то за мъже и жени, 20-то за юноши и девойки, 5-то за деца и 4-то за ветерани. В него участваха общо около 500 състезатели от 25 страни. Алена Ситнилска за четвърти път в своята кариера бе избрана за MVP - най-комплексна сътезателка на европейско първенство и получи в Минск специална купа. За трети пореден път тя спечели този приз след София и Блед.
В последният ден от шампионата на стария континент в Беларус в следобедната сесия нашите таекуондисти спечелиха 3 медала. Приятната изненада бе младият благоевградчанин Никола Николов който стана европейски шампион на специална техника при юношите. Бронзови отличия спечелиха жените и юношите на специална техника-отборно. Преди обяд европейски титли завоюваха и Йордан Стаев и жените-отборно в силовия тест. Следващото европейско първенство през 2015 година ще бъде в италианският град Андрия.

Oчаквайте повече информация, след завръщането на старши треньора на "Таек Кион" Борислав Витков.

Източник: Gong.bg