"Балкан" победи "Теодо" в Черна гора

2 Април 2014, 20:41
(0) (0)
Прочетена: 1505 2

Тази вечер „Балкан” изигра първата си четвъртфинална среща от ЕВРОХОЛД Балканска лига. Нашите баскетболисти гостуваха на черногорския „Теодо” от град Тиват.
Началото започна добре за възпитаниците на Александър Тодоров, които поведоха с 9:2. Крехката преднина от 6-8 точки се запази през първите 10 минути на мача и частта завърши 20:11 за „Балкан”.
През втората четвърт „зелено-белите” продължиха с добрата си игра и разликата стана двуцифрена – 25:13 след три минути игра. Това вдъхнови още повече нашите момчета и те дръпнаха с 18 точки – 31:13. Двата отбора заложиха на нападението, като „Балкан” успя да запази предимството си и полувремето завърши в наша полза – 45:29.
В началото на второто полувреме домакините намалиха пасива си до 11 точки. Третият период бе равностоен и завърши 15:15.
Последната четвърт започна с размяна на кош за кош. Все пак домакините успяха да намалят пасива си 4 точки малко преди края на срещата която завърши с победа за „Балкан” – 75:71.
Реваншът е на 9 април в зала "Арена Ботевград".

Източник: снимка: balkanleague.net