"Балкан" победи в първата си домакинска контрола

20 Септември 2014, 19:35
(0) (0)
Прочетена: 1728 0

П.Маринов отбеляза първия кош в първата домакинска контрола на „Балкан”  срещу румънския „Крайова”, изиграна тази вечер в „Арена Ботевград”. Близо 400 привърженици на „зелено-белите” бяха дошли, за да видят играчите, които ще защитават името на „Балкан” през новия баскетболен сезон.
Първата четвърт вървеше кош за кош, като три минути пред края й „Балкан” водеше с 4 точки – 15:11. Домакините увеличиха темпото и след по-успешни атаки затвориха тази част при резултат 25:17.
Към края на първата четвърт и в началото на втората треньорът Александър Тодоров  включи в игра четирима нови състезатели  извън стартовата петица,  прилагайки различни игрови схеми.
След седем минути игра през втората четвърт румънските баскетболисти намалиха пасива си на три точки 31:28. Прекъсване на Александър Тодоров подобри играта на домакините и след тройка на Мартин Маринов и успешна стрелба на капитана Павел Маринов „зелено-белите” направиха  серия от 9:0  и поведоха с 12 точки за 40:28.  Тройка на Мартин Маринов в последната секунда на полувремето и то завърши 43:30 за „Балкан”.
В началото на третата част Мартин Маринов отбеляза петата си тройка до този момент в мача. „Балкан” дръпна с 19 точки след две минути  игра. Тенчо Тенчев се включи успешно с две последователни тройки.
До края на четвъртината домакините бяха доминиращият отбор и я приключиха при резултат 71:46 в своя полза.
Първите три минути на четвъртата част „Балкан” не отбеляза кош. Гостите вкараха пет точки и намалиха разликата на 71:51. Играта се накъса от доста чести тактически нарушения. Четири минути преди края на срещата „Балкан” водеше с 80:57. В оставащото време гостите имаха по-добър шанс в атака, но не можаха да намалят чувствително пасива си и мачът завърши 83:63 за „Балкан”. Най резултатен за домакините – с 21 точки - бе капитанът Павел Маринов.