"Балкан" разгроми "Рилецо"

23 Март 2014, 19:37
(0) (0)
Прочетена: 1895 2

Динамична първа четвърт предложиха „старите познайници” в ТЕСИ НБЛ – „Балкан” и „Рилски спортист”. И двата отбора заложиха на нападателния стил на игра, като домакините от Ботевград успяха да приключат частта с 30:24,  след силна игра на Иван Лилов, който предния ден имаше леки здравословни проблеми.
След загубата на „Черно море” от „Берое” вчера победата за „Балкан” бе от решаващо значение за временното класиране. Същевременно  самоковци имаха амбицията да се представят добре в Ботевград, след като ни победиха в турнира за Купата на България.

Във втория период домакините след 4 мин. игра поведоха с девет точки – 39:30. Играта продължи да бъде равностойна с леко предимство за „зелено-белите” благодарение правилната тактическа постройка на отбора на Александър Тодоров и логично полувремето завърши за нашите – 53:37, като  секунди преди края тройка наниза Мартин Маринов.
Иван Лилов продължи със силната си игра и в началото на второто полувреме, като със снайперска точност продължи с тройките и асистенциите и домакините поведоха след 3 минути и половина  с над 20 точки. „Рилски спортист” загуби отборния си дух на игра след изявите на нашите момчета.  В последвалото време „Балкан” обаче допусна лежерен тон в поведението си на терена и гостите намалиха пасива в тази част на мача. В края на частта домакините показаха силните си козове, като възстановиха разликата във водачеството.
Последната четвърт имаше значение само за крайния резултат. Иван Лилов продължи със силните си изяви от зоната на тройката. Успешните борби под двата коша останаха запазена марка за домакините. 97-74 бе крайният резултат за нашите (30-24) - (23-13) - (24-20) - (20-17).

В този мач Иван Лилов бе над всички с 33 точки (6/10 от тройката), като добави по 3 борби и асистенции. Станимир Маринов записа дабъл дабъл от 14 точки и 10 асистенции, а Лоуган Стъц и Ноа Далман (9 борби) добавиха по 13 точки за успеха.