Събота, 27 Април 2024, 05:29

Бенефисен мач между футболните отбори на ГПЧЕ и ПГ по КТС за учениците от 12 клас (Снимки)

19 Юни 2014, 12:47
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 2639 5

След като премина цялата еуфория от серенади, балове и зрелостни изпити момчетата от ГПЧЕ "Алеко Константинов" и ПГ по КТС се събраха да изиграят един последен мач помежду си. Съперници и приятели през последните 5 години за последен път един срещу друг. Въпреки прогнозата за бури и дъждове, времето се оказа благоприятно за футбол и учениците бяха в отлично настроение. Още в самото начало гепечари поведоха с 1:0 след многоходова комбинация и отличен завършек на Константин Радков. Последваха много силни минути и за двата отбора. Футболистите подържаха високо темпо на игра, а и в приятелския мач залагаха повече на атрактивни отигравания за радост на петдесетината зрители на трибуната. Две минути преди края на първото полувреме ПГ по КТС стигнаха до изравняване с гол, дело на Андрей Андреев. През втората част високото темпо на игра се запази и футболистите и на двата отбора имаха много шансове да поведат в резултата. В крайна сметка равенството се запази, благодарение най-вече на отличните спасявания на вратаря на гепечари Венислав Григоров, и стабилната и навременна намеса на защитника от ПГ по КТС Денислав Василев. През тази учебна година всички сблъсъци между тези два отбора бяха решавани с дузпи, а очевидно и в този мач съдбата бе отредила победителят да бъде излъчен след изпълнение на наказателни удари. Тимът на ПГ по КТС имаше психологическо предимство, след като вече беше записал две последователни победи от дузпи. В този последен заключителен мач момчетата от ГПЧЕ успяха да сложат край на лошия късмет и спечелиха, след като Венислав Григоров отрази два от ударите, а Пламен Василев реализира победния гол.
След бенефисния си мач учениците от двете гимназии се поздравиха, като заключиха, че голямото съперничество на терена през последните 5 години не е попречило да изградят и добро приятелство извън него.