Историческа победа на Лудогорец в групите на Шампионска лига

22 Октомври 2014, 22:40
(0) (0)
Прочетена: 1265 2

Лудогорец води с 1:0 срещу Базел на националния стадион "Васил Левски" в мач от група „В” на Шампионската лига.

Мачът започна с поделено надмощие. В първите десет минути от срещата двата отбора си размениха по няколко по-остри атаки, които обаче не донесоха сериозни опасности пред двамата вратари. В две от ситуациите Бреел Емболо се опита да изненада Владислав Стоянов с удари от средно разстояние, но вратарят на Лудогорец се намеси уверено. Марселиньо от своя страна тества Томаш Вацлик в 10-та минута, но ударът му от дистация бе отразен от вратаря на Базел.

Най-опасното положение в първите минути на срещата бе пред вратата на Базел. Фабио Ешпиньо центрира от фаул в 17-та минута в наказателното поле на гостите, където Марселиньо засече топката с глава, но Томаш Вацлик демонстрира добър рефлекс и спаси.

Базел остана с човек по-малко в 18-та минута, след като Серей Дие бе изгонен с директен червен картон от съдията Дениз Айтекин. Дие се сблъска с Козмин Моци, след което стъпи върху крака на румънския футболист.

Марселиньо бе един от най-активните играчи на терена. Той стреля опасно в 23-та минута, но Томаш Вацлик отново се намеси и спаси.

Базел организира много добра атака в 28-та минута. Давиде Кала направи двойно подаване с Дерлис Гонсалес, който стреля опасно от границата на наказателното поле на Лудогорец, но Владислав Стоянов се намеси решаващо и изби топката в корнер.

В последния четвърт час на първото полувреме играчите на Лудогорец видимо имаха надмощие над своя съперник и контролираха ситуацията на терена. Фабио Ешпиньо изпълни няколко центрирания от фаул, които доведоха до разбъркване в наказателното поле на Базел. Българският шампион обаче се опитваше много еднотипно да атакува по крилата, което не доведе до по-сериозни опасности пред вратата на Томаш Вацлик.

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов – 80. Жуниор Кайсара, 55. Георги Терзиев, 27. Козмин Моци, 25. Йордан Минев – 8. Фабио Ешпиньо, 18. Светослав Дяков – 17. Дани Абало, 84. Марселиньо, 7. Михаил Александров – 9. Роман Безяк.

Базел: 1. Томаш Вацлик – 34. Таулант Джака, 17. Марек Сухи, 16. Фабиан Шер, 27. Насер Алий – 39. Давиде Кала, 33. Мохамед Елнени, 20. Фабиан Фрай, 8. Серей Дие, 25. Дерлис Гонсалес – 36. Бреем Емболо