Кадетките на "Балкан" с втора победа

25 Ноември 2014, 20:28
(0) (0)
Прочетена: 1623 4

Спортните събития в зала „Балкан” Ботевград днес завършиха с успех на кадетките старша възраст. От 18:00ч., в изключително оспорван мач, те надиграха отбора на „Септември 97” София с 75:69.
През първото полувреме гостите държаха играта в свои ръце и поддържаха актив от няколко точки. Първата част завърши 17:19 в тяхна полза, а втората част – 26:33 отново за тях.

Същинската битка между отборите се разигра през второто полувреме. Минута преди края на третата част, момичетата на „Балкан” изведоха тима си с една точка напред и резултатът бе 44:43. До края на третата четвърт обаче „Септември” успяха да вкарат кош и тя завърши с 44:45. В последната част двата отбора дадоха всичко от себе си и почти до края си разменяха точка за точка. Преслава Колева от „Балкан” излезе за 5 лични нарушения. Към края домакините се активизираха още повече. Няколко бързи атаки завършиха с кош и така те получиха по-голям актив. В последните 2 минути на гостите от „Септември 97” не им достигнаха сили и момичета на треньора Михаил Михайлов си заслужиха победата с 6 точки разлика – 75:69