Лукойл Академик отстъпи на Стяуа в равностоен мач

19 Септември 2014, 21:07
(0) (0)
Прочетена: 960 0

Вицешампионите губят проверка в Румъния.

Лукойл Академик отстъпи на румънския Стяуа с 80-85 в първи мач от приятелски турнир в Букурещ. Нашите вицешампиони изиграха равностоен мач на домакините, но не можаха да изковат успеха. Утре от 17.00 мача българите срещат Питещ във втория си двубой.

Срещата вървеше равностойно през цялото първо полувреме, като единствено по средата на втората част румънците дръпнаха с 6 точки и запазиха добър аванс и на почивката. След нея обаче българите излязоха по-мотивирани и обърнаха резултата в своя полза. Те обаче не задържаха преднината си и губеха с 5 точки след третата част, а в последната домакините изковаха успеха.

Морис Къри бе над всички за българите с 25 точки и 5 асистенции. Чарлс Томас се включи с 15 точки, а Тери Смит добави 14. Крис Минков пък също бе на ниво и вкара 11 точки