"Лукойл" победи в дербито "Балкан"

15 Април 2014, 18:38
(0) (0)
Прочетена: 2032 16

Тази вечер се състоя дербито на кръга от ТЕСИ НБЛ – „Лукойл” прие на свой терен в Правец „Балкан”. След 4:0  за „зелените” в самото начало  домакините успяха да поведат с 10:7. И двата отбора заложиха на откритата игра. „Балкан” започна с персонална защита, но след четвъртата минута премина в зонова. Това пообърка „Лукойл” и от разлика в резултата от осем точки „зелените” стопиха пасива на една. Принос за това бе и на Павел Маринов, който четири минути след началото отбеляза първата тройка за своя отбор. Изключително полезен в този период бе и Ноа Далман. Шампионите все пак доказаха класата си и успяха да затворят първата четвърт при резултат 26:22.

Втората четвърт започна по-сполучливо за „Лукойл”, който дръпна със седем точки. Александър Тодоров вкара в игра и Лоугън Стъц, който пропусна предния мач поради леки здравословни проблеми. Две минути преди края на частта „Лукойл” поведе с десет точки. Полувремето завърши 48:37 за домакините.

С три точки на Павел Маринов започна второто полувреме. Веднага след това и Иван Лилов наниза тройка и разликата бе намалена на пет точки.
Домакините продължиха с досегашното темпо, съответно и - водачеството с 10-11 точки. Тази четвъртина бе спечелена от гостуващия отбор – 19:24.

Последната четвъртина бе ударна за „Балкан” и те намалиха пасива си само на две точки. Така се запази интригата в мача. Състезателите на „Лукойл”  показаха няколко добри индивидуални изпълнения. Освен това и в този мач се видя, че това е отборът с най-дългата скамейка, като се имат пред вид точките, отбелязани от резервни играчи. По този показател „Балкан” изоставаше – за разлика от други мачове. Минута и половина преди сирената разликата бе 6 точки в полза на домакините. Но развилата се игрова ситуация не позволи за обрат и „Лукойл” победи с 87:83.

Антъни Уийдън бе най-резултатен за Лукойл с 19 точки, а Аландо Тъкър вкара 18 точки за победителите. По 13 отбелязаха Юре Лалич и Божидар Аврамов (7 асистенции и 5 борби).

За Балкан 24 точки отбеляза Ноа Далман, 15 записа Павел Маринов, а с 11 и 7 асистенции се отчете Станимир Маринов.