Убедителна победа на "Балкан" над "Куманово"

18 Февруари 2014, 19:17
(0) (0)
Прочетена: 1530 1

С изключителни силни първа и последна част „Балкан” разгроми „Куманово” в поредния кръг на Еврохолд Балканска лига с резултат 96:69 – 35-13, 19-21, 16-18, 26-17. Още в тридесетата секунда с тройка Иван Лилов даде заявката на домакините за победа. След 4 минути игра разликата бе двуцифрена в полза на зелено-белите. В тези минути „Балкан” бележеше кош при всяка своя атака. Иван Лилов продължи успешната стрелба от далечно разстояние, капитанът Павел Маринов също даде своя принос в тройките. Така закономерно първият период завърши 35-13 за „Балкан”.
Втората част започна със забивка на Станимир Маринов. Павел Маринов и Мартин Маринов продължиха с успешната стрелба от дълго разстояние. Все пак гостите се опитаха да се върнат в мача и частта завърши 19-21. На полувремето домакините водеха с 20 точки преднина – 54:34.
Третата четвърт преднината се запази, като македонските баскетболисти на моменти само успяваха да намалят до някаква степен пасива си, но без обрат в крайния резултат.
В последния период „Балкан” избухна и шест минути преди края разликата бе 30 точки. Убедителната игра на зелено-белите бе основната причина за успеха. Така те са само на две победи в оставащите пет мача от участие на четвъртфиналите на Балканската лига.
Ноа Далман направи пореден дабъл дабъл с 23 точки и 13 борби. С 19 точки, 13 борби и 8 асистенции се отчете Станимир Маринов, а 18 точки отбеляза капитанът Павел Маринов.