"Балкан" победи в третия си мач от ЕВРОХОЛД Балканска лига

29 Октомври 2013, 20:13
(0) (0)
Прочетена: 4374 9

Тази вечер баскетболистите на „Балкан” гостуваха на македонския „Кожув”  в мач от третия кръг на ЕВРОХОЛД Балканска лига, който се игра в 1600-местната зала “26 април” в гр. Гевгелия.

След две загуби в лигата и неочакван негативен обрат в домакинската си среща срещу „Левски” от родното първенство нашите баскетболисти имаха доста трудна задача. Независимо от досегашните тежки мачове, „зелените” започнаха равностойно срещу „Кожув” и първата четвърт завърши миролюбиво - 20:20, като след първите пет минути игра имахме три точки преднина. През следващата част балканци заиграха по-уверено и успяха да дръпнат с 4-6 точки. Разликата малко преди края на частта достигна 10 точки в полза на „Балкан”. Домакините, след направени рокади, се активираха и намалиха до 6 точки. Първото полувреме завърши 47:38 за нашите баскетболисти.

Второто полувреме започна с доста организирана игра на „Балкан” и разликата достигна 15 точки в наша полза. Домакините, обаче, бързо успяха да стопят преднината и се върнаха в мача. Няколко минути играта вървеше кош за кош. Третата четвърт завърши 69-61 за ботевградчани, като за пръв път домакините поведоха в отделните части - 23:22.
В решаващата, четвърта четвърт, „Балкан” продължи да води с 8-9 точки до средата на частта. Две неуспешни атаки на "зелените" позволиха на домакините да намалят на 79:84. Последваха две безответни атаки за нашите и мачът завърши 88:79 за „Балкан”.

Иван Лилов вкара 21 точки и добави 5 борби и 4 асистенции за победителите, с 18 и 5 асистенции се представи Павел Маринов, а 15 точки и 7 завършващи паса регистрира Станимир Маринов. Ноа Далман отбеляза 13 точки и 8 борби за успеха.

Източник: кореспондент за "Балканец" - Любчо Алексовски